En güzel Yemek tarifleri
Giriş Yap/Üye Ol

Hamburger Köftesi Tarifi

bk Köfte Tarifleri 16.Ara.2020 4 görüntülenme 0 yorum

Hamburger Köftesi Tarifi

hamburger koftesi

Malzemeler;

  • 800 gram dana döş eti ( yağ oranlı)
  • 80 gram et suyu
  • 10 gram ince çekilmiş tuz
  • 10 gram taze çekilmiş tane karabiber

Hamburger Köftesi Tarifinin Püf Noktası

  • Hamburger köftesini çok fazla yoğurmadan hazırlayın. 0-4 derece arasında dondurmadan, buzdolabında dinlendirin. Etin protein yapısını bozmamak için bu ısı aralığına dikkat edin.Et tadını tamamen alabilmek için; tuz ve taze çekilmiş tane karabiber dışında baharat kullanmayın. Kıvam vermesi için anne köftesinde olduğu üzere rendelenmiş kuru soğan ve yumurta kullanmayın.

Hamburger Köftesi Tarifinin Pişirme Önerisi

  • Hamburger köftesini, ızgarada çok fazla pişirmeyin. Üzerine bastırdığınız köfte, sulu olmalı.

Hazırlanışı;

  1. İçi sulu kalacak lezzetli hamburger köfteleri hazırlamak için; döş etine ağırlığının yüzde yirmisi oranında yağ ekledikten sonra çekerek kıyma haline getirin.
  2. Önceden hazırlanmış et suyu ve çekilmiş tuz/karabiber karışımı eklediğiniz kıymayı, az miktarda yoğurarak hamburger köftesi haline getirin. Dinlenmesi için buzdolabına kaldırın.
  3. Baş parmağınızla orta kısmına bastırdığınız hamburger köftesini, ızgarada arzu ettiğiniz pişirme derecesine göre kızartın.
  4. Amacınız ev yapımı gerçek bir hamburger hazırlamaksa ekmeklerin iç kısımlarını ızgarada ısıtın. Arzuya göre ızgara köfte üzerinde bir dilim peynir eritin. Çeşitli soslar, turşu ve yeşillik ilavesiyle hamburgeri servise hazır hale getirin. Sevdiklerinizle sıcağı sıcağına paylaşın.
Yorumlar
Bu yazıya yorum yapan ilk kişi sen ol.

3 Yorum

570 Yemek Tarifi

8 Üye

7 Ziyaretçi